Viimane maailmakarikaetapp toimus Hiinas

Tubli töö, Antti. Ka viimane maailmakarikaetapp on läbitud. Lugege lähemalt, mida Antti ise oma Hiinas käigu kohta räägib.

Reede

Saabumine Hiina Shanghaisse.. 33 kraadi kella 7 ajal.. Kohalikke kukub nagu kärbseid rabandustega. Ilmselt tuleb päris palju vett võistluse käigus pähe kallata. Aga eks see ongi >30 kraadiste maratonide puhul pea ainus võimalus. Teine on vihm. Vihma tarbeks sai Eestis kolmapäeval ka öösel padukaga trenni tehtud.. Eks näeme.

Maailmakarikaetapp Hiinas 1

Vastu tuli vabatahtlik üliõpilane, kes viib Suzhousse renditud autojuhiga.

Hull sudu on siin igal pool.. Ei tea, kas võistluse ajal teisi sõitjaid üldse näebki?

Jei – voodi..

14:00 tehniline koosolek. Poolakaid ja Joeyt pole, aga kõik teised eesotsas Nicole’iga on kohal.

Ja kohe läks põnevaks – kuna mitu päeva on olnud Suzhou ajaloo kuumimad ilmad, siis lühendatakse maraton 42>30 km peale ja poolmaraton 21>10 km peale.

Lisatud on veejagajaid. Asfalt on uus aga sulab, nii et teatud kohtades saab sinna uisu kinni sõita..

Peale infot, et naised ei tohi meeste tuules sõita, säras Nicole : “Aga kas seda hiinlastele ka öeldakse [et naised ja mehed ei tohi läbisegi sõita]? Sest ma olen varem Hiinas võistelnud..”

Nüüd siis pressikonverentsile.. Viimane kord võisteldi Suzhous 2009 (WIC) ja 2005 oli siin MM.

Laupäev

Äratus 06:00 kohalik aeg (01:00 eesti aeg). Kiire söök ja bussiga stardikohta. Seal orgunniti mingi kliimaseadmega saal, kus sportlased istusid. Õues oli juba tubli 40. Asfalt hakkas pehmenema…

Start oli toodud siis 09:30 pealt lõpuks 09:00 peale. Võtsin koha teises stardireas. Paugu peale jäid minu ees olnud tüübid vaatama, et kes laseb ja kus pool kaevik. Üritasin kolm korda mööda saada (pea iga sammuga) ja lõpuks saingi. Mingi vend proovis peakat ja lihvis asfaltil päris pikalt uisu- ja muud kaasas olnud tehnikat. Ja siis tundsin, et parem jalg ei liigu – mõne hetke pärast sai asi selgemaks: reie sisekülg läbi.. Edasi polnud palju midagi teha..

Maailmakarikaetapp Hiinas

Esimese ring venisin ühel jalal ja paremaga ainult väliskandi tõuget tehes grupiga kaasa. Aga selle tegevuse hind oli liiga suur ning ka kuumus hakkas piinama. Teise ringi keskel lasin grupist lahti ning võtsin eesmärgiks lõpuni sõita. Ring oli 6 km, iga 1.5km tagant võtsin veepudeli ja kallasin pähe ning väike lonks sisse. Lihtne polnud ning kiirabi muudkui korjas minestanud sõitjaid.. Viimane ring oli pea sõidetav juba aga noh – kaugele sa ühe jalaga ikka sõidad.. Nagu mingit pooluisu sammu.

Finishis 50. kohaga – seega ilmselt 1 punkti saan lohutusauhinnana.. Kurvastuseks pean tõdema, et 30 sisse oli väga reaalne sõita ning ehk ka 20 sisse – grupifiniš ja kuumuse tõttu suht madal tempo (kui sul on kaks või enam jalga). Aga unistamine pole väga produktiivne reaalsuse muutmise vahend. Hetkel olen kurb.. Kartsin ette kuumust ja kellaaega ning need mõlemad sain edukalt enda jaoks neutraliseeritud. Pauk tuli hoopis mujalt. Ma arvan, et lihtsalt liiga head laagrid olid. Terve juuli eraldi Hiinaks ette valmistamine aurustus kiiremini kui linnukaka Pässa Riksi tuunitud bemmi mootoriplokil..

Finišis sain arsti käest jääd täis kummikinda ning käisin siis nii ringi nagu Euroopa c-kategooria pornostaar sokk püksis..

Tulemustes domineerisid kohalikud, ainult Nicole sai poodiumile. Ilmselt jällegi kuumal oma osa mängida, ning ajavahel . Olen kindel, et kohalikud valmistusid kuumaks eraldi ette.

Maailmakarikaetapp Hiinas - WIC Nicole Begg

Kokkuvõtte võin ilmselt teha peale hooaja koondtulemuste avaldamist aga eesmärgid A ja B täidetud – kõik 2013 WIC etapid sõidetud läbi ning vähemalt 6 punkti saavutatud.

 


Comments are closed.

Recent Posts
Rullibaas Sotshi olümpia avamistseremoonial

Rullibaas Sotshi olümpia avamistseremoonial

16.02.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Seitsmendal veebruaril toimunud Sotši olümpiamängude avamisest võtsid osa kaks Rullibaasi liiget: Danila ja Lena. Ja mitte pealtvaatajatena, vaid osalejatena. Avamistseremoonia lõpetanud suurest rulluisushowst ja selleks ettevalmistamisest räägib lähemalt Danila ise. veel

4. Schänkel Tartu Rulli esimene võistluspäev on seljataga

18.01.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Juba neljandat aastat järjest Tartus, Eesti Maaülikooli spordihoones peetava Põhjamaade suurima siserulluisutamise võistluse Schänkel Tartu Rull avapäev on jäänud seljataha.... veel

Eesti võõrustab Põhja-Euroopa suurimat siserulluisutamise võistlust

Eesti võõrustab Põhja-Euroopa suurimat siserulluisutamise võistlust

14.01.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Eesoleval nädalavahetusel, 18.-19. jaanuaril toimub Tartus üks Põhja-Euroopa suurimaid siserulluisutamise võistlusi 4. Schänkel Tartu Rull, kus osaleb ka möödunud aasta võitja, lätlane Roberts Pundurs. veel

Schänkel Tartu Rull stardib sel talvel taas

Schänkel Tartu Rull stardib sel talvel taas

26.10.2013  |  Kommentaarid välja lülitatud

Sel talvel (18.-19. jaanuaril) korraldab Rullibaas juba neljandat Schänkel Tartu Rulli. Üritus toimub jällegi Eesti Maaülikooli spordihoones, Tartus. veel