Rullibaasi laager teeb osavaks

 |  treenimine

Reede, 8. juuni kell 19:00

Esimene treening läbitud ja tunne hea. Eesmärk oli rajaga tutvumine ja kurvitehnika harjutamine. Suurimaks komistuskiviks oli hetkel kurvis vasaku jalaga tõuge (sisemine tõuge), mis kippus varbaga liiga välja minema. Homme parandame seda asja. Kell 9 hommikul järgmine treening ja 12-13 paiku vast juba uudised-pildid ka Rullibaasi üles laetud.

Laupäev, 9. juuni kell 9:00

Alustasime päeva kuivtreeninguga Adavere põhikooli võimlas. Kuna rada oli öisest vihmast veel märg, siis ei olnud õnneks ka väga tahtmist asfaldile veerema minna (jõuame veel ka vihmas sõita). Soojenduseks veidi jalgpalli ning siis asusime harjutuste juurde. Proovisime erinevaid koordinatsiooni-, hüppe ja imitatsiooniharjutusi, millest veidi saate aimu ka videost ja piltidelt.

YouTube Preview Image

Danila aitab Raineril paika saada kurviasendit

Jaan näitab, kuhu peab langema uisutamise ajal keharaskus

Tõukeharjutus

Laupäev, 9. juuni kell 14:00

Päevane treening toimus trekil, kus proovisime läbi erinevaid võistlustel tekkivaid momente. Rõhk oli nüüd just maratonisõidul, mitte kurvide läbimisel. Tegime kiirendusi ning püüdsime erinevatel positsioonidel gruppi sisse tulla. Oluline oli kooskõla gruppi tulija ja teiste vahel, et ei tekiks ohtlikke olukordi.

Pikemate lõikude vahele tegime mõned huvitavad harjutused õige tõukesuuna ning lõdvestusfaasi saavutamiseks. Pooleteist tunni pärast jälle trekile lammutama.

YouTube Preview Image

Puhkepaus

Laupäev, 9. juuni kell 19:00

Sõitsime intervalle – neli kümneminutilist seeriat, igaühes üheksa minutit rahulikult ja üks minut peaaegu maksimaalse kiirusega. Esimesed tulid kergelt, neljas kiire lõik oli juba paras peavalu. Probleem oli ka selles, et pikk sõit kurvides tapab jalgu ja selga oluliselt rohkem kui sama pikk sõit sirgel.

Pärast intervalle tegime veidi tehnikaharjutusi ning proovisime ka starte. Startimise juures oli suurim raskus keha kiiresti liikuma saada (esialgu väikeste sammudega) ning põlvede ja jalgade kokkutoomine kahe tõuke vahel. Aga hakkas ka see vaikselt laabuma.

Rahulik osa sõidust

Pühapäev, 10. juuni kell 9:00

Treening toimus Põltsamaal, Kuningamäe kardirajal. Käänuline rada võimaldas kurve võtta nii vasakule kui paremale. Paremkurv tappis jalgu korralikult, kuna seda polnud enamik meist nii palju harjutanud kui vasakkurvi. Erandiks oli Tony, kes suudab kurve läbida vist igas suunas nii õiget- kui tagurpidi sõites.

Treeningu lõpus harjutasime veidi tõuget ja lõdvestusfaasi sirgel – tugev tõuge täistallaga, rahulik lõdvestus, uus tõuge jne.

Paremkurv ei õnnestu nii hästi kui vasak.

Pühapäev, 10. juuni kell 14:00

Nagu ikka, sõitsime rahulikult soojaks. Seejärel jagasime end kolmeliikmelistesse puntidesse ja tõmbasime tempo veidi üles. Igas pundis oli viimase sõitja ülesanne kuskil rünnata ning pundist mööda sõita. Esimene pidi rünnaku ära tabama ning võimalikult kiiresti järgi saama. Teine sõitja sai esimese tuules mõnusalt järgi sõita. Positsioonid muutusid ning ringi-kahe pärast üritas viimane sõitja jälle kuskil rünnata.

Lõpetuseks loksusime mõned ringid peale ja tulime uiskudelt maha. Extreme Sport oli meile laagrisse kaasa andnud tasakaaluliini (slack line), mille kahe kuuse vahele püsti panime. Kui uiskudel tundub tasakaalu hoidmine teinekord raske, siis sellel rihmal on see pea täiesti võimatu. Samas said asjaga väga hästi hakkama Tony ja Tiit.

Magnus tegi kiirenduse, Tiit ja Rauno püüavad järgi saada.

Tony ja Tiit mõõtu võtmas

Ja nii meie laager lõppeski. Täname Merle Karuksit, kes organiseeris meile öömaja ning Väino Treimani, kelle eestvedamisel nii vinge trekk Adaverre ehitati.

Treeningutest võttis kolme päeva jooksul osa 16 rulluisutajat:

Aivar Kamenjuk
Alar Nigul
Arto Rammul
Danila Ruusu
Elena Ruusu
Jaan Saks
Külliki Rammul
Magnus Liikvart
Mart Markus
Mathilde Nigul
Rainer Rammul
Rauno Kamenjuk
Robert Grossmann
Tiit Orlovski
Toomas Teesaar
Tõnis Paalme

2 Comments


  1. Nii et valmistute, Rootsi tracki meistrivõistlusteks 4-5/ augustil Karlstadis. Tere tulemast -:)

  2. mul ka fotod arvutis Adavere laagri esimesest trennist. 200 fotot analüüsiks.

Recent Posts
Rullibaas Sotshi olümpia avamistseremoonial

Rullibaas Sotshi olümpia avamistseremoonial

16.02.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Seitsmendal veebruaril toimunud Sotši olümpiamängude avamisest võtsid osa kaks Rullibaasi liiget: Danila ja Lena. Ja mitte pealtvaatajatena, vaid osalejatena. Avamistseremoonia lõpetanud suurest rulluisushowst ja selleks ettevalmistamisest räägib lähemalt Danila ise. veel

4. Schänkel Tartu Rulli esimene võistluspäev on seljataga

18.01.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Juba neljandat aastat järjest Tartus, Eesti Maaülikooli spordihoones peetava Põhjamaade suurima siserulluisutamise võistluse Schänkel Tartu Rull avapäev on jäänud seljataha.... veel

Eesti võõrustab Põhja-Euroopa suurimat siserulluisutamise võistlust

Eesti võõrustab Põhja-Euroopa suurimat siserulluisutamise võistlust

14.01.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Eesoleval nädalavahetusel, 18.-19. jaanuaril toimub Tartus üks Põhja-Euroopa suurimaid siserulluisutamise võistlusi 4. Schänkel Tartu Rull, kus osaleb ka möödunud aasta võitja, lätlane Roberts Pundurs. veel

Schänkel Tartu Rull stardib sel talvel taas

Schänkel Tartu Rull stardib sel talvel taas

26.10.2013  |  Kommentaarid välja lülitatud

Sel talvel (18.-19. jaanuaril) korraldab Rullibaas juba neljandat Schänkel Tartu Rulli. Üritus toimub jällegi Eesti Maaülikooli spordihoones, Tartus. veel