Rullibaas Sotshi olümpia avamistseremoonial

 |  fun

Seitsmendal veebruaril toimunud Sotši olümpiamängude avamisest võtsid osa kaks Rullibaasi liiget: Danila ja Lena. Ja mitte pealtvaatajatena, vaid osalejatena. Avamistseremoonia lõpetanud suurest rulluisushowst ja selleks ettevalmistamisest räägib lähemalt Danila ise.

26.01.14
Moskva-Sotši 250 rulluisutajat.
Moskvas -30C
Sotši +15C

Rullibaas Sochi olumpial 2

Lennujaamas võetakse meid kõiki õnnelikult vastu ja sätitakse bussidesse laiali ning sõidame vaikselt meie elamiskohta. Esimene asi, mis silma jäi oli tühjad maanteed ning hulgaliselt politseiametnikke ja turvamehi. (Hiljem avastasimegi, et politseid ja FSB-d on kohal tohutult rohkem kui elanike ja külalisi kokku.)

Elamiskohaks on meil olümpiaküla, mis on täis alasid, kuhu minna ei tohi ja igal pool on hunnik turvaväravaid. Ka meie majade blokk oli eraldatud ning sinna pääsemiseks oli vaja spetsiaalset kiipi ja kõik kotid vaadati hoolikalt läbi, et seal midagi “keelatud” nimekirjast poleks.

27.01.14
Esimene harjutamise päev kohapeal. Bussidega viiakse olümpiastaadioni ala juurde, kust edasi peab läbi turvaväravate jalgsi edasi liikuma. Pole nagu suur mure need 500m jalutada, kuid jama on see, et turvakontrollist me edasi ei pääse. FSB targad onud ütlesid, et rulluiskudega staadioni territooriumile ei lubata. “Jah, meile öeldi, et rulluisutajad tulevad, kuid rulluiski territooriumile viia ei tohi, kuna pole ülevalt kirjaliku käsku tulnud.” Minu arust ka imelik, miks rulluisutajad järsku rulluiskudega tulevad? Ootame siis 2h turvakontrolli ees, enne kui organisaatorid läbi pika bürakraatilise keti saavad vajaliku loa ning liigume edasi harjutustelkidesse. (Ütlen ette ära, et luba mis tuli, oli 1 kordne… ehk siis võite arvata, mis järmine päev võis juhtuda.)

Meid juhendab kuulus iluuisutaja Ilia Averbukh (kes ei tea, kasutab GOOGLE tarkust – väga lahe ja tšill mees). Ronime kogu seltskonnaga suurde harjutustelki ning alustame vaikselt kavaga. Kõik sujub hästi ning meie juhendajad on sillas.

Rullibaas Sochi olumpial 1

“No nii, õhtul ronime FISHT-i peastaadionile ja teeme esimese proovi seal ära” – selline tuleb siis otsus. Siinkohal mainin, et telgis on väga hea põrand mis veereb hästi ning sõidame me teatud koordinaatidel mis on maha mägitud.

Paar tundi hiljem jõuame staadionile oma etteasted proovima ja kuidas siis muidu kui mitte täis tempoga peale… Ja nüüd kujutage ette: sõidame poolhämaras, kuna alla tuleb tume projektsioon, ja staadioni kate on väga pehme kumm. Ehk siis järgmine hetk avastad ennast veeremas pimedas ja uisk ei veere ka üldse sellel pinnal. 20s möödas ja meil on esimesed kukkujad, veel 20s möödas ja meie proov peatatakse… sest kukkujate arv on jõudnud ületada 10 piiri.

Harjutasime veel enda kava paar tundi staadionil kuid seda juba rahulikumalt ning lisatud valgusega ja sellega oli päev läbi. Tulemuseks oli kogu gruppil 2 luumurdu ja mõned sinikad.

Staadion, tuleb mainida, on ikka omette klass. Asudes nii suures hoones, tekib tunne nagu muutuks sa järsku väga väikseks ja kõik ümberringi on suur (FISHT mahutab 40 000 inimest + teenindav personal, mida on ka päris palju).

28.01.14
Hommikul sai nauditud Sotši linna vaateid, no on ikka ilus koht ja fantastiline loodus – palmipuud ja meri. Ei teki kuidagi sellist tunnet, et talv on. Tunda on, et raha on siia meeletult topitud, kuid osad kohad on ikka “Venemaa moodi”, nt. uhke kõnnitee koos rattateega lõpeb väga ootamatult jõudes muruplatsini, või siis on teatud objektid, kuhu reeglite järgi ei ole võimalik pääseda, kuna nende ümber on autotee ja ei ole ühtegi ülekäigu rada.

Õhtul trenni… ja mis te arvate, kas turvameestel on jälle üllatushetk, et need rulluisutajad tulevad jälle rulluiskudega!

Rullibaas Sochi olumpial 5

29.01.14
Jälle harjutamas telkides, kuna staadionile pääsemine on väga limiteeritud. Selge see, et saame telgis väga hästi hakkama – haakuvus on ju hea ja veereb ka ideaalselt. Neljandal veebruaril peaks olema peaproov, eks me siis kuule mis meist saab.

31.01.14
Bussid mis pidid meid trenni viima ei tulnud. Mitte et nad alati õigel ajal kohal oleks, aga seekord pole neid juba üle tunni ja meie trenniaeg võib niivisi lihtsalt otsa saada. Lahendus on üks, rulluisud jalga ja sõidame ise kohale. Õnneks pole kaugel, ainult 15min sõita. Niisis 200 uisutajat (kuna lastele ikkagi 1 buss kuskilt leiti) sõidab uhkelt Adleri teedel ja paneb sellega kinni poole liiklusest. Ristmikel politsei hoiab meile rohelist tuld, kuna tundub, et nad ei saa väga hästi aru mis värk käib, aga igaks juhuks tuleb need hullud läbi lasta.

Trenni me ikkagi jõudsime ja Ilia oli väga õnnelik, et me iseseisvalt kohale jõudsime. Ainukesed kes väga õnnelikud selle üle polnud olid turvamehed ja politsei, kuna nemad ajasid meid kogu olümpiastaadioni ala peal taga, karjudes, et siin rulluidutada ei tohi.

04.02.14
Peaproovi päev. Publikut on päris vähe, ainult ca 1/4 saali… kui nüüd korraks mõelda, siis „kõigest“ 10000 inimest. Meie kostüümid, mis pidid juba nädal aega tagasi valmis saama, no neist on valmis ainult 5tk. Mis seal ikka lähme oma uhkete kombetega peale ja tuleme isegi väga hästi toime.

Rullibaas Sochi olumpial 3

Õhtul istusime koos Venemaa rulluisuliidu juhtidega ja arutasime elu mõtte üle, kui järsku tuli rulluisuliidu juhile kõne. Helistati Venemaa riikliku julgeoleku staabist. Mure oli neil siis selles, et keegi rulluisutajatest postitas Facebook-i pildi, kus tagataustal oli üks asi mida pildistada ei tohtinud. See pilt kadus sealt FB lehelt ikka päris kiiresti.

05.02.14
Ilia nägi palju vaeva, et saada organisaatoritelt meile lisaaega staadionil harjutamiseks. Jõuame siis staadionile ja hakkame vaikselt sõitma, kui järsku tuleb t.A.T.u. muusikat ja näe imet,  t.A.T.u. privaatkontsert keset trenni ja seda veel ka LIVE… Niipalju siis sellest trennist.

Saime ka oma superkostüümid kätte… helendav hõbedane kombe, peaks vist järgmise aasta kombed meile sellised tegema.

07.02.14
Olümpiamängude avamine. Oi, kui te vaid teaks, kui palju asju saab minna valesti ühel päeval. Ei tea palju sealt telekani jõudis, aga pooled esinejad rääkisid, kuidas neil üks või teine asi välja ei tulnud, või kuidas üks või teine elektrooniline seade laval otsad annab. Sellist komöödiat pole ammu näinud. Kuna rulluisutajad ei saa kehvemad olla, siis keset sõitu kustub meil 2 kostüümi ja 4 inimest käivad pikali… kuid õnneks seda pole väga näha.

Rullibaas Sochi olumpial 4


No Comments


Trackbacks

  1. Rulluisutajad taliolümpia avapäevadel | Rulluisutaja
Recent Posts
Rullibaas Sotshi olümpia avamistseremoonial

Rullibaas Sotshi olümpia avamistseremoonial

16.02.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Seitsmendal veebruaril toimunud Sotši olümpiamängude avamisest võtsid osa kaks Rullibaasi liiget: Danila ja Lena. Ja mitte pealtvaatajatena, vaid osalejatena. Avamistseremoonia lõpetanud suurest rulluisushowst ja selleks ettevalmistamisest räägib lähemalt Danila ise. veel

4. Schänkel Tartu Rulli esimene võistluspäev on seljataga

18.01.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Juba neljandat aastat järjest Tartus, Eesti Maaülikooli spordihoones peetava Põhjamaade suurima siserulluisutamise võistluse Schänkel Tartu Rull avapäev on jäänud seljataha.... veel

Eesti võõrustab Põhja-Euroopa suurimat siserulluisutamise võistlust

Eesti võõrustab Põhja-Euroopa suurimat siserulluisutamise võistlust

14.01.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Eesoleval nädalavahetusel, 18.-19. jaanuaril toimub Tartus üks Põhja-Euroopa suurimaid siserulluisutamise võistlusi 4. Schänkel Tartu Rull, kus osaleb ka möödunud aasta võitja, lätlane Roberts Pundurs. veel

Schänkel Tartu Rull stardib sel talvel taas

Schänkel Tartu Rull stardib sel talvel taas

26.10.2013  |  Kommentaarid välja lülitatud

Sel talvel (18.-19. jaanuaril) korraldab Rullibaas juba neljandat Schänkel Tartu Rulli. Üritus toimub jällegi Eesti Maaülikooli spordihoones, Tartus. veel