Extreme Sport laagrist Tallinna Rulluisumaratonile

Nädalavahetusel toimus jällegi palju huvitavat. Neljapäeval algas Extreme Sport iga-aastane rulluisulaager Jõulumäel, kust vapramad ka Tallinna Rulluisumaratonile võistlema sõitsid.

Laager oli väga lõbus – palju sai liikuda, õppida, puhata. Eesmärgiks ei olnudki raske treeninglaager, vaid pigem mõnus lõõgastus enne tõsist võistlust Tallinnas. Kavva mahtusid erinevad sportlikud mängud, rulluiskude hooldamise õpetus ja workshop, hooajaks ettevalmistuse teoreetilise poole ülevaatamine, asjalike imitatsiooniharjutuste proovimine ja palju muud. Laagri viis läbi Extreme’i ja Rullibaasi rulluisuspets Arto Rammul ning taustajõududena aitasid kaasa rullibaaslased Tõnis Paalme, Danila Ruusu ja Jaan Saks.

Pühapäeva hommikul varavalges starditi autodega Tallinna poole, kus toimus EMT Rullituuri teine etapp. Hea asfalt, tuuline ilm, tugev konkurents. Siia lisaks veel kitsa finišikoridori ja intriigid rajal ning maratonidistants on lühidalt kokku võetud.

Pikas finišispurdis tuli esimesena üle joone UusMaa/Rollerblade’i Alfredo Leon Moreno, kellele järgnes tema tiimikaaslane Kaur Meresaar. Kolmandana finišeeris Albe Team/Bont’i esindaja Kert Keskpaik ning neljandana Rullibaasi Danila Ruusu. Kuue parima mehe sekka mahtusid veel Maksim Vysotsky (Powerslide Team) ning Lauri Koort (Albe Team/Bont).

Naiste sõit oli ka seekord meestest eraldi. Juba pikalt enne finišit oli naiste juhtpunt jäänud neljaliikmeliseks. Ring enne lõppu püüdis teiste eest põgeneda lätlane Laima Kaufina, kuid konkurendid suutsid ta kinni püüda. Finišijoonel oli esimesena Evgenia Radionik (MapleRus), teisena Enel Kõrva (Rollerblade MyFitness Girls), kolmandana Laima Kaufina ning neljandana Saskia Alusalu (Rollerblade MyFitness Girls). Poodiumile jõudsid veel Diana Kaareste (Rollerblade MyFitness Girls) ja Merle Kilvits (Kuldsed Käed / Team).

Rullibaasi liikmetest olid eriti tublid veel 11-aastane Mathilde Manuela Nigul, kes poolmaratonil tuli naiste seas kolmandaks ning lastesõidus oli tüdrukute esimene ja Aivar Kamenjuk, kes oli M50 vanuseklassi kolmas.

Kiitused Jaanus Ritsonile, kes on järjekordselt toreda võistluse korraldamisega hakkama saanud. Tallinna Rulluisumaratoni pilte, videosid ja muud huvitavat leiad siit. Järgmine EMT Rullituuri etapp toimub juba 30. juunil Pärnus.

 


2 Comments


  1. suured tänud info eest, mis laagris toimus.
    Ja väga ägedad olid ka Kersti Simkini fotod – kohati jäi mulje, et Rullibaas ruulis täiega :)
    Olgu siinkohal ka väike kuid tulevikku silmas pidades oluline märkus – Mathilde on veel 11 aastane :)

Trackbacks

  1. Rullituur 2012 « Rulluisutaja
Recent Posts
Rullibaas Sotshi olümpia avamistseremoonial

Rullibaas Sotshi olümpia avamistseremoonial

16.02.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Seitsmendal veebruaril toimunud Sotši olümpiamängude avamisest võtsid osa kaks Rullibaasi liiget: Danila ja Lena. Ja mitte pealtvaatajatena, vaid osalejatena. Avamistseremoonia lõpetanud suurest rulluisushowst ja selleks ettevalmistamisest räägib lähemalt Danila ise. veel

4. Schänkel Tartu Rulli esimene võistluspäev on seljataga

18.01.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Juba neljandat aastat järjest Tartus, Eesti Maaülikooli spordihoones peetava Põhjamaade suurima siserulluisutamise võistluse Schänkel Tartu Rull avapäev on jäänud seljataha.... veel

Eesti võõrustab Põhja-Euroopa suurimat siserulluisutamise võistlust

Eesti võõrustab Põhja-Euroopa suurimat siserulluisutamise võistlust

14.01.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Eesoleval nädalavahetusel, 18.-19. jaanuaril toimub Tartus üks Põhja-Euroopa suurimaid siserulluisutamise võistlusi 4. Schänkel Tartu Rull, kus osaleb ka möödunud aasta võitja, lätlane Roberts Pundurs. veel

Schänkel Tartu Rull stardib sel talvel taas

Schänkel Tartu Rull stardib sel talvel taas

26.10.2013  |  Kommentaarid välja lülitatud

Sel talvel (18.-19. jaanuaril) korraldab Rullibaas juba neljandat Schänkel Tartu Rulli. Üritus toimub jällegi Eesti Maaülikooli spordihoones, Tartus. veel