Rulluisutreeningud

Rulluisutamise tase ja populaarsus on Eestis viimaste aastatega hüppeliselt tõusnud. Seetõttu on järjest rohkem tekkinud huvilisi, kes soovivad õppida rulluisutamist oma ala parimatelt. Suure nõudluse tõttu on ka õpetajate/treenerite valik üsna lai. Alljärgnevalt on Rullibaas välja toonud valiku treeneritest ja paikadest Eestis, kus saab rulluisutamist õppida.

TALLINN

 

Rullibaas

Treenerid: Jaan Saks (EOK III astme kiiruisutamistreener), Danila Ruusu
Kontakt: info[at]rullibaas.ee, +372 55 65 7882, +372 566 56 805
Lisainfo: www.rullibaas.ee/koolitused

Jaan Saks on Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna magistrant. Ta on mitmekordne Eesti ja Moskva meister rulluisutamises ning üks paremaid sprintereid Eestis. Jaan on rulluisukoolitusi algajatele, harrastajatele ning edasijõudnutele läbi viinud juba viis aastat.

Danila Ruusu on mitmekordne Eesti ja Venemaa meister rulluisutamises. Lisaks on ta võitnud Ukraina meistrivõistlused, Tartu Rulluisumaratoni, EMT Rullituuri etappe ning olnud esikahekümne seas maailmakarikaetappidel.

Rulluisukool

Treener: Tõnis Paalme
Kontakt: paalme[at]gmail.com, +372 55 688 188
Lisainfo: www.rulluisukool.ee

Tõnis Paalme on Eesti meister kiirrulluisutamises, ta on võitnud enamik freeskate rulluisukrosse Eestis ning sooritanud maailmarekordi selg ees rulluisutamises (keskmine kiirus 30 km/h!).  Tõnis annab rulluisukoolitusi algajatele, harrastajatele, edasijõudnutele ning õpetab tavauisutamist, freeskate rulluisutamist ja kiirrulluisutamist. Rulluisukoolitusi on ta läbi viinud juba seitse aastat. Rulluisukoolis toimuvad koolitused ka lastele.

Spordihai

Treener: Kert Keskpaik
Kontakt: info[at]spordihai.ee, +372 53 412 043
Lisainfo: www.spordihai.ee/rulluisukoolitused

Kert Keskpaik on üks parimaid ja kogenenumaid rulluisutajaid Eestis. Tema arvel on Tartu Rulluisumaratoni võit, mitmed EMT rullituuri etapivõidud ning Eesti meistritiitlid.

Rollerblade

Treener: Jaanus Ritson
Kontakt: info[at]rulluisutamine.ee, +372 555 12 999

Jaanus Ritson on rulluisutajatele koolitusi teinud juba aastaid. Rollerblade koolitustele on lastel võimalik tulla ka uiskudeta – Rollerblade varustab lapsi vajadusel uiskudega ise.

TARTU

 

Rullibaas

Treenerid: Jaan Saks (EOK III astme kiiruisutamistreener)
Kontakt: info[at]rullibaas.ee, +372 55 65 7882
Lisainfo: www.rullibaas.ee/koolitused

Jaan Saks on Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna magistrant. Ta on mitmekordne Eesti ja Moskva meister rulluisutamises ning üks paremaid sprintereid Eestis. Jaan on rulluisukoolitusi algajatele, harrastajatele ning edasijõudnutele läbi viinud juba viis aastat.

Extreme Sport

Treener: Arto Rammul
Kontakt: tartu[at]extreme.ee, +372 53 410 825
Lisainfo: www.extreme.ee

Arto on propageerinud rulluisutamist juba üle 7 aasta kui meeldivat ning tervislikku harrastust ja kaasanud seoses sellega igal aastal järjest rohkem uusi huvilisi ja aidanud neid läbi tehnika lihvimise kiiremini edasi jõuda ja sõidust suuremat naudingut saada. Arto on koolitanud üle Eesti nii lapsi, täiskasvanuid, algajaid kui edasijõdnuid ning korraldanud erinevaid spordilaagreid. Tähtvere spordipark on kujunenud talle rulluisuhooajaks teiseks koduks.

Treeningplaan.ee

Treener: Jarek Mäestu
Kontakt: jarek[at]treeningplaan.ee
Lisainfo: www.treeningplaan.ee

Jarek Mäestu on Eesti meistrivõistlustel rulluisumaratonis 2011. aasta 7. koha omanik. Ta on Tartu Ülikooli Kehakultuuriteaduskonna teadur, kelle peamisteks uurimissuundadeks on treeningu füsioloogia, väsimus ja ületreening. Õpetamisel kombineerib Jarek kõrgel tasemel teadmised sporditeadustest isiklike rulluisutamise kogemusega ning seeläbi on huvilistel võimalus õppida efektiivselt ja kiiresti selgeks rulluisutamise põhitõed ning täiendada oluliselt enda tehnikat.

ADAVERE

 

Põltsamaa Valla Spordiklubi Tervis

Treener: Väino Treiman (EOK IV astme kiiruisutamistreener)
Kontakt: anar.treiman[at]mail.ee, +372 52 35 305
Lisainfo: web.zone.ee/adavere

Väino Treiman on olnud tipptasemel jooksu- ja jalgpallitreener juba aastakümneid. Tänasel päeval teatakse teda kiiruisutreenerina, kes Adavere kiiruisurajal noori sportlasi tiitlivõistlusteks ette valmistab. Suvisel ajal harjutavad sealsed sportlased Väino eestvedamisel rulluisutamist.