Rulluisutamisest Egiptuses

 |  fun

Rullibaas saatis ühe oma liikmeist Egiptusesse luuret tegema. Oma seiklustest räägib lähemalt maailma kiireim tagurpidi rulluisutaja Tõnis Paalme.

“Sügisel pakkisin Eestis oma asjad ja tulin pooleks aastaks Egiptusesse sukelduma, tööle, puhkama ja muidugi ka rulluisutamisega tegelema.

Kiirrulluiske ei hakanud ma Egiptusesse kaasa võtma, kuna siin ei ole kusagil nii ideaalseid teid, et sellega mugavalt ja ohutult tegeleda saaks. Aga rulluisutamiseks võtsin siia kaasa kaks paari freeskate rulluiske, millega saab siin suurepäraselt hakkama. Ühtedele karbon fiibrist freeskate’idele on alla keeratud 3×110 raam, millega saab kiiremat sõitu teha, kiirrulluisutehnikat veidi harjutada ning kõrgem pahkluutugi võimaldab nendega ka ekstreemsemates tingimustes hakkama saada. Teised freeskate’id on mugavamad, head hüppamiseks ja muudeks ekstreemsemateks oludeks väga sobilikud. Siin Sharm el-Sheikhis on võimalik põhiliselt sõiduteede peal rulluisutada, kuna kõnniteed on kitsad ja konarlikud. Rulluisutamiseks võib muidu täitsa sobilikuks osutuda ka mõni suurem hotelli territoorium või kaubatänavad ja muud väljakud.

Siinne liikluskultuur on ka hoopis teistsugune. Tihti tuleb sõita autode vahel ja suhtumine rulluisutamisse võib olla siin päris erinev. Mõned sõidavad minust päris lähedalt sajaga mööda, teinekord sõidetakse kõrval, vaadatakse ja elatakse hullult kaasa, kuna pole varem rulluisutajaid nähtud. Tõsi see on, et siin Egiptuses rulluisutajat kusagil väga kohata ei ole võimalik, kui välja arvata mõnd üksikut hullu eestlast.
Rulluisutamas käin siis, kui aega ja tahtmist on ehk seda juhtub ikka päris tihti. Ilm ei ole ka kunagi takistuseks, kuna vihma siin ei saja. Vahel võib veidike palav hakata, aga see on isegi mõnus. Ja eks ma põhiliselt liiklengi rulluiskudega, et minna poodi, sööma, kellegaga kokku saama või lähen lihtsalt niisama rulluisutama. Teinekord jätan rulluisud maha, kui keegi mind peale võtab või kui merele tööle minek on, kuna peab inimesi hotellidest väikse bussi peale võtma ja sadamasse viima. Aga täitsa üksik rulluisutaja ma siin ka ei ole, kuna teinekord tuleb minuga Sander rulluisutama. Tema on minuga samast sukeldujate tiimist ja töötab siin juba eelmisest hooajast. Peaks mainima, et Sander sõidab ka freeskate’i väga hästi, kuna on tegelenud hoki mängimisega.Ja siin on rulluisutatud ka täitsa kambakesi, kuna kuu aega olid mul ka head sõbrad külas, kes armastavad samuti freeskate rulluisutamisega tegeleda. Kaasa võtsid nad 10 paari rulluiske erinevate suurustega, et võimalusel saaksime turistidele ja teistele huvilisele rulluisutamist õpetada või niisama sõita anda. Maksimaalselt sai kokku korraga rulluisutatud vähemalt kümnekesi.

Igav siin küll ei hakka. Mäest üles rulluisutamiseks kasutan tavaliselt veidi kavalamat võtet ja ootan mõnda kastiga autot millest on hea kinni haarata ja siis päris suurel kiirusel mäest üles sõita. Enne tagasitulekut plaanin veel ette võtta veidi pikema sõidu, laskudes mööda maanteed rulluiskudega 900m kõrgusest mäest alla. Talve alguses sai kokku monteeritud ka üks pikem rulluisutamise video, mis oli vahepeal päris populaarne Eesti meedias aga eks sellele videole kindlasti järgneb veel mõni samasugune film ;) ”

 

Tõnise mainitud videot on võimalik näha Delfi Publik portaalis.


Comments are closed.

Recent Posts
Rullibaas Sotshi olümpia avamistseremoonial

Rullibaas Sotshi olümpia avamistseremoonial

16.02.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Seitsmendal veebruaril toimunud Sotši olümpiamängude avamisest võtsid osa kaks Rullibaasi liiget: Danila ja Lena. Ja mitte pealtvaatajatena, vaid osalejatena. Avamistseremoonia lõpetanud suurest rulluisushowst ja selleks ettevalmistamisest räägib lähemalt Danila ise. veel

4. Schänkel Tartu Rulli esimene võistluspäev on seljataga

18.01.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Juba neljandat aastat järjest Tartus, Eesti Maaülikooli spordihoones peetava Põhjamaade suurima siserulluisutamise võistluse Schänkel Tartu Rull avapäev on jäänud seljataha.... veel

Eesti võõrustab Põhja-Euroopa suurimat siserulluisutamise võistlust

Eesti võõrustab Põhja-Euroopa suurimat siserulluisutamise võistlust

14.01.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Eesoleval nädalavahetusel, 18.-19. jaanuaril toimub Tartus üks Põhja-Euroopa suurimaid siserulluisutamise võistlusi 4. Schänkel Tartu Rull, kus osaleb ka möödunud aasta võitja, lätlane Roberts Pundurs. veel

Schänkel Tartu Rull stardib sel talvel taas

Schänkel Tartu Rull stardib sel talvel taas

26.10.2013  |  Kommentaarid välja lülitatud

Sel talvel (18.-19. jaanuaril) korraldab Rullibaas juba neljandat Schänkel Tartu Rulli. Üritus toimub jällegi Eesti Maaülikooli spordihoones, Tartus. veel