Maailmakarikaetapp Rennes-is

Äsja lõppes käesoleva hooaja teine maailmakarikaetapp Rennes-is, mille läbis ka Antti Haljak. Antti on sel hooajal ainuke eestlane, kel plaanis läbida kõik maailmakarikaetapid. Pärast kahte etappi on Antti üldarvestuse 9. positsioonil. Allpool leiate tema mõnusa (ja parajalt krõbeda) reisikirjelduse.

Rulluisutamise maailmakarika tulemused pärast kaht etappi 2013

Reede

Eir Peldik tallinn do riga – samõj dlinnõj tormozhnõi put. Edasi mingi aeg lend Pariisi charlesi lennujaama. Sealt rong ja montarnassist hotelli tira-tara. Kõik oli pariisis alles – eiffel, louvre, triumfikaar, ema kirik jumalaga.. Seejuures, mis hakkab kohe silma – kõik on nii haritud – räägivad puhast prantsuse keelt.. Väike tagasilöök oli ka.. Ei, mitte pea terve päeva kestnud paduvihm ja 9 kraadi sooja – Prantsusmaal on alati s*** ilm (ekskjuus mai frensh), vaid see, et 80eur eest oleks saanud Lamboga kärutada.. Aga õnneks olid load kodus, nii et next life..

Rulluisutamise maailmakarikaetapp Rennes-is

Laupäev

Vara üles, kohe poodi, nii see õl..nn majja toodi. Hommikul rongile ja sõit Rennesisse. Sealt 500m ja ongi hotell. Väike jalutuskäik linnas (seejuures siin on erinevalt Pariisist isegi vanalinn) ning number kätte ja magama.

Õhtune ring viis läbi Subway otse kinno – FF6 muidugi. Väikseid tagasilööke oli.. Seda ma teadsin, et kinos istekohti ei märgita ning istekoha saab hulludel päevadel tuntuks saanud viisiga. Toredam lugu oli see, et film oli prantsuse keeles (v.a. hispaania ja vene keeles olnud kohad). Samas – autod olid ikka ilusad (uuemad) ja reklaamis nähtud tshikk ikka sama ilus..

Pühapäev

Palju õnne, kui enne 12 süüa tahad.. Võib-olla mõne saiakese saad.. Või kräppi [crepes]. Kõikide söögikohtade uksed on lahti aga maha istudes saadetakse sind ruttu ja kaugele – aru ei saa, et me oleme suletud vä? Lisaks on söögikohtadel loomulikult lõuna.. Enamasti ca. 15:00-18:30.

Esimesed kümme kutsuti nimeliselt starti. Et mitte korrata Korea viga, panin stardist täie lauluga minema. Üks vend lendas must mööda ja tõmbas korraliku vahe sisse – ilmselt jahtis sprindirahasid. Esimesest ringist veerandi olin teisel kohal. Laskumisel pööre oli päris tehniline ja ma panin jalaga piirdesse. Grupp pani lennuga mööda. Rada oli mitme pöördega ning suht katkise asfaltiga (nagu Gdansk vanasti). Mõned panid ikka lennukit ka aukudesse ja puuduvatesse munakividesse. Nagu nt. Bart..

Teisest ringist istusin kolmandasse gruppi ja seal olin üheksanda ringini. Kummipael oli igas pöördes aga ettepoole ei suutnud ronida selle tempoga. Vahepeal üritasin ka midagi süüa aga ilmselt ajasin augud segi, sest oksendasin kaheksandal ringil 1,5 h tagasi söödud banaani välja.. Jäin grupist maha, sest tagant tuli liidergrupp ringiga ja laskumisel osad meie omad panid järgi. Minul oli enne igat laskumist raskusi ja just laskumisel püüdsin tavaliselt grupi uuesti kinni – seega ei jaksanud kaasa minna. Üheteiskümnendast ringist läks tõus juba raskeks ning andis tunda.

Rulluisutamise maailmakarikaetapp Rennes-is

Liidrid panid kolm korda mööda, viimane kord täpselt enne nende finišit. Lõpetasid käsikäes. Teise poole maratonist sõitsin üksi ja vastutuul andis mõnuga tunda. Lõpetasin suht emotsioonideta, kaotus oma grupile 4 minutit. Tegin veel igaks juhuks ringi peale, sest seal oli paras segadus ringide lugemisega. Pärast selgus, et olin siiski õigesti lugenud ja lõpuspurdi õiges kohas teinud.

Kokkuvõtteks – üldarvestuse 48. koht, sõitsin lõpuni ja peale banaani midagi rajale ei jäänud.

Liidrite tempo oli ikka laskumistel masendav – meie grupp pani täis spurdiga ja liiderkaksik veeres nagu postist mööda…

Dijonis näeme, r**sk :)

Antti Haljak Rennes-i maailmakarikaetapil

Loe ka Antti Korea maailmakarikaetapi kokkuvõtet.


Comments are closed.

Recent Posts
Rullibaas Sotshi olümpia avamistseremoonial

Rullibaas Sotshi olümpia avamistseremoonial

16.02.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Seitsmendal veebruaril toimunud Sotši olümpiamängude avamisest võtsid osa kaks Rullibaasi liiget: Danila ja Lena. Ja mitte pealtvaatajatena, vaid osalejatena. Avamistseremoonia lõpetanud suurest rulluisushowst ja selleks ettevalmistamisest räägib lähemalt Danila ise. veel

4. Schänkel Tartu Rulli esimene võistluspäev on seljataga

18.01.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Juba neljandat aastat järjest Tartus, Eesti Maaülikooli spordihoones peetava Põhjamaade suurima siserulluisutamise võistluse Schänkel Tartu Rull avapäev on jäänud seljataha.... veel

Eesti võõrustab Põhja-Euroopa suurimat siserulluisutamise võistlust

Eesti võõrustab Põhja-Euroopa suurimat siserulluisutamise võistlust

14.01.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Eesoleval nädalavahetusel, 18.-19. jaanuaril toimub Tartus üks Põhja-Euroopa suurimaid siserulluisutamise võistlusi 4. Schänkel Tartu Rull, kus osaleb ka möödunud aasta võitja, lätlane Roberts Pundurs. veel

Schänkel Tartu Rull stardib sel talvel taas

Schänkel Tartu Rull stardib sel talvel taas

26.10.2013  |  Kommentaarid välja lülitatud

Sel talvel (18.-19. jaanuaril) korraldab Rullibaas juba neljandat Schänkel Tartu Rulli. Üritus toimub jällegi Eesti Maaülikooli spordihoones, Tartus. veel