Kiired kurvid Minskis

Selle nädala jooksul treenisid Rullibaasi liikmed Lena, Danila ja Jaan Minskis Sergei Minini rulluisulaagris. Laagrist võtsid osa lisaks meile ka uisutajaid Valgevenest ja mujalt.

Esmaspäev

Jõudsime Minski esmaspäeva, 7. mai hommikul. Esimesel päeval läbisime kaks korralikku treeningut. Kuna trekil sõitmine erineb kurvide tõttu küllaltki palju klassikalisest sirgel asfaldil kulgemisest, võtsime esimese päeva veidi rahulikumalt. Ees oli veel neli päeva karmi trekki.

Hommikune treening hõlmas õpetussõnu Sergei Minini poolt ja rahulikku sisseelamist trekil. Õhtune treening algas 30-minutilise soojendusega, millele järgnesid viis ühe kilomeetri pikkust lõiku. Tõstsime iga lõigu igal ringil sujuvalt tempot, kuni saavutasime ca 90-95% maksimaalsest.

Pildilt on hästi näha treki profiil - järsud kurvid ja pikad sirged.

Teisipäev

Hommikul käisime treki kõrval asuvas jõusaalis, kus Sergei rääkis erinevatest (kiirus)jõu- ja hüppeharjutustest, mida kohe ka ise proovisime. Enim rõhutasime plüomeetrilisi harjutusi, kuna kiirete liigutuste võimsus on trekil väga oluline.

Päeval naasime trekile, kus pühendasime oma aja kurvitehnika õppimisele ja harjutamisele. Pärast soojendust püüdsime „kuivalt“ paika saada ideaalse kehaasendi kurvis ning seda siis uiskudel rakendada. Sergei Minini tugevaimaks küljeks peamegi kurvitehnikat ning selle õpetamise oskust. Rohkete harjutuste ja kommentaaride abil saime ehk meiegi sammu võrra paremaks.

Kurviasend "kuivalt" - puus sees, õlad horisontaalselt.

Õhtul läbisime trekil pika ekstensiivse intervalltreeningu. Sõitsime järjest poolteist tundi, iga üheksa minuti tagant tegime ühe minuti pikkuse ca 85-90% kiirusega kiirenduse.

Kolmapäev

Alustasime päeva trekitreeninguga, kus põhieesmärgiks oli jällegi kurvide õppimine. Tegime „kuiva“ soojenduse, sellele järgnes 10 minutit soojendust rullidel ning läksime jälle kurve läbima.

YouTube Preview Image

Õhtul sõitsime autodega linnast välja maanteele, kus rulluiskudel läbisime kahe tunni ja kümne minutiga 57 kilomeetrit. Punt oli mõnus, laskumised olid karmid ja tõusud veelgi hullemad. Kuna tempo ei olnud eesmärgiks, saime tõusudega ilusti hakkama ja maha keegi ei jäänud. Keskmine kiirus tuli 26 km/h.

Minskist lennujaama ja tagasi.

Neljapäev

Hommikul tegime laagri kõige kiirema treeningu. Soojendus kestis ligikaudu tund, puhkepausid 30 minutit ja reaalne töö alla kümne minuti. Soojendust alustasime erinevate hüpete ja sammudega, misjärel proovisime mõnd head imitatsiooniharjutust lindiga. Seejärel kerge soojendus rullidel, mõned stardid ja läksime sooritama kiirendusi. Sõitsime maksimaalse kiirusega kaks 100 m lõiku sirgel ning kaks 80 m lõiku kurvis. Tunni tihedus oli küll üsna hõre, kuid treeningu lõpuks olid jalad kõigil väsinud.

YouTube Preview Image

Kuna laupäeval toimub Riias poolmaraton, siis ülejäänud päeva võtsime vabaks, et läbitud treeningutest tasapisi taastuma hakata. Õhtul käisime Minski kontserdihallis vaatamas kohalikku tantsuetendust, kus tantsis ka üks Sergei õpilastest. Ilus tants, ilusad inimesed ja ilus muusika.

Reede

Valmistume mõtetes juba Riia võistluseks. Tegime hommikul ühe kerge treeningu (rahulik soojendus, üks kiirem lõik) ja hakkame nüüd kohe liikuma Vilniuse poole. Seal veedame öö ning varahommikul hakkame koos meie tiimiliikme Viktoras Cesulisega Riia poole sõitma.

Danila leidis midagi maast.

Laager oli mõnus, täname Sergeid toreda vastuvõtu eest jääme ootama laagris õpitu realiseerimist võistlustel.


2 Comments


 1. сорри за мой русский :)
  но в повороте, как мне кажется, левой ногой почти не толкаетесь
  эта ошибка у нас почти у всех наблюдается

  увидимся через неделю на гонке в Rapla ;)

 2. Привет Андрюха!
  Увы и мы не идеальны :)
  Увидимся в Рапла…

Recent Posts
Rullibaas Sotshi olümpia avamistseremoonial

Rullibaas Sotshi olümpia avamistseremoonial

16.02.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Seitsmendal veebruaril toimunud Sotši olümpiamängude avamisest võtsid osa kaks Rullibaasi liiget: Danila ja Lena. Ja mitte pealtvaatajatena, vaid osalejatena. Avamistseremoonia lõpetanud suurest rulluisushowst ja selleks ettevalmistamisest räägib lähemalt Danila ise. veel

4. Schänkel Tartu Rulli esimene võistluspäev on seljataga

18.01.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Juba neljandat aastat järjest Tartus, Eesti Maaülikooli spordihoones peetava Põhjamaade suurima siserulluisutamise võistluse Schänkel Tartu Rull avapäev on jäänud seljataha.... veel

Eesti võõrustab Põhja-Euroopa suurimat siserulluisutamise võistlust

Eesti võõrustab Põhja-Euroopa suurimat siserulluisutamise võistlust

14.01.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Eesoleval nädalavahetusel, 18.-19. jaanuaril toimub Tartus üks Põhja-Euroopa suurimaid siserulluisutamise võistlusi 4. Schänkel Tartu Rull, kus osaleb ka möödunud aasta võitja, lätlane Roberts Pundurs. veel

Schänkel Tartu Rull stardib sel talvel taas

Schänkel Tartu Rull stardib sel talvel taas

26.10.2013  |  Kommentaarid välja lülitatud

Sel talvel (18.-19. jaanuaril) korraldab Rullibaas juba neljandat Schänkel Tartu Rulli. Üritus toimub jällegi Eesti Maaülikooli spordihoones, Tartus. veel