Joey Mantia, Yann Guyader ja meie oma mees Antti Haljak

Antti Haljak käis Koreas maailmakarikaetapil Joey Mantia, Yann Guyaderi ja teiste ässadega mõõtu võtmas. Tema sõidust saate lühikese kokkuvõte all asuvatelt ridadelt.

Neljapäev

“This is it”, mõtlesin, kui hommikul kodus rõduust sulgesin – nüüd hakkab see, millest olen mitu aastat unistanud ja milleks valmistunud..

Reede

Maandumine oli paljulubav – paduvihm. Keegi vastu muidugi ei tulnud lennujaama peale politsei. Hotelliks oli määratud 300 meetri kaugusel asuv Hyatt aga jala sinna lennujaamast minna ei tohtinud. Õnneks oli lennujaamas wifi, kuni shuttle bussi ootasin..

Jõudsin hotelli 8:50. “Soovite te kohe tuppa minna?” “Ikka.” “See maksab 85€.” “Väga hea. Andke palun Jaguar juhiga kolmeks päevaks. Pange No Way in Hell nimele..”

Käisin jala mingil saarel mingis kohas ja sõin mingeid nuudleid, mis õnnestus välja petta. Tuul vilistas mere peal.

Magasin 3 tundi. Nüüd panen palju selgemat teksti. 17:00 saabus Guyader.. Päike paistab. Kuidagi on vaja veidi üleval püsida ööni. Kuna arvuti on katki, tuleb proovida päris elu. Läksin linna. Ekspressrongiga. Raudteejaamas on väga ok söögikoht (Benningan’s; austraallaste värk), ainult sissepääsu pidin veidi ootama. Super hea south chicken pasta..

Incheon, Korea

Incheon, Korea

Laupäev

Guyaderi sõber näitas hommikul söögilauas mingile tšikile Joey pilti peale rasket trenni.. “Kind of groce.. All those muscles.. It will weigh him down..”. Guyader vastas – “You know – it takes a lot of dedication”.

16:00 pildistamine.. Kui ilmusin aulasse Geisingeni soojendusdressiga, läks seltskond ärevaks. Seni olin käinud teksade ja t-särgiga.. Õnneks ei tundud mind keegi ära, kuigi pakuti huvitavaid nimesid (õnneks mitte dj või dabon).

Nii.. Hiina etapp on selle aasta viimane WIC, sest Korea tahab lepingust loobuda ja Tai on lihtsalt tavapäraselt umbmäärane.. Aga Suzhou pidi ilus olema.

CadoMotuse tiim tuli lennujaamabussist välja.. Räme icegel’i lõhn oli bussis.. Või oli see vaseliin?

Hommikuni on aega, seega lennujaama sööma. Vahelduseks pastat. Seda ju nii harva saab..

Huvitav – jõle palju korealasi on siin kandis..

Hehee – jälle Benningan’s – success :)

Poisid teevad nalja

Poisid teevad nalja

Pühapäev

6:57 hakkas bussisõit rajale. Keegi ei oota mult midagi, ehk õnnestub peagrupiga ära veereda? Lihtne ilmselt ei tule, sest mere ääres ja 7m/s tuul..

Right.. Stardist tõmmati taganttuulega ülikiirus peale ning nelja kilomeetriga jäin maha.. Minnes 9 km taganttuul, tulles 9 km täielik vastutuul vahelduva küljekaga, varju polnud.. Esimese ringi lõpus sain mingisse juuniorite kolmesesse gruppi, kellega sõitsin lõpuni. Lõpus väga enam mingit spurti polnud, ühe jätsin seljataha. Aeg ca 1:11… Võitja oli 1:00 või 1:01.. Joey muidugi, Guyader teine ning siis veel paar ta tiimikaaslast ja kuuendana kohalik.

rullibaas_joey_mantia_maailmakarikaetapil

Joey Mantia, Korea maailmakarikaetapi võitja – uisuks, muide, Simmons Pro M1 :)

Peale autasustamist tagasi hotelli. Kättemaksuks jätsid prantslased Joey transfeerist maha.

Kuna kohta veel ei tea, siis ei tea ka oma rahulolu taset. Kell kolm öösel (Eesti aja järgi) maailma parimatega 11km alla tuult kihutada on mulle tiba karm. Aga väga fun, seni kuni kaasas püsisin..

Huvitava faktina – 11 km sõidust võttis osa ka väike valge krants, kes läbis kogu distantsi ning lõpetas seejuures liiderpakis :p

Veel võistlusest – raja otstes tõusud, tagumine päris pikk aga suht lauge. Asfalt muulil suht krobeline aga mitte päris Forssa.

Arvan, et jäin maha alguse karusselliga – läksin koos Guyaderi tiimiga esimese 6 hulgas aga siis hakkasid tagumised järjest vahele kerima minust paar kohta ettepoole. Oli tõus. Tõusu lõpuks olin juba suht taga. Kiirendasin ettepoole aga peale kahte kurvi tekkis vahe suure grupiga, sest rahvas pani läbisegi. Läksin suurt gruppi püüdma aga paari kiltsa jooksul oli vahe mingi 20-30m ja üksi järgi ei saanud. Abis polnud ka kedagi – need lõid kohe käega.. Siis pani grupp paar kiirendust ja jäin taganttuulega üksi – rohkem ei jaksanud pingutada ja grupi kiirus oli liiga suur.

Yann Guyaderi uisud MPC Road War Turbo ratastel

Yann Guyaderi uisud MPC Road War ratastel

Esmaspäev

Kui sul on hea vorm, siis mõni hetk peale finišit on jälle enesetunne super ning järgmine päev on tunne nagu poleks midagi teinud.. Mul on praegu tunne nagu oleks rongi alla jäänud ja seda peale 12 tundi magamist. Ei tea, kas öine start või taastumiskõver oli väga miinuses aga millestki see domino algas.. Reied krambis ja selg krambis. Võivad muidugi ka sellest räigest tuulest olla ja liiga soe ka polnud lühikese kombe jaoks.. Samas powerit oli (alguses) ning sellise tuulega 20 km
üksi oleks raske igal hetkel..

See päev, mille olin valinud linna vaatamiseks, osutus puhkepäevaks, mil enamus asju on suletud.. Oh well.. Aga enne võistlust ei matkata, seega võtab sellest, mis võtta annab. Vähemalt lubas kuuma ja kuiva ilma..

Ahjaa – raha vahetage pigem incheoni lennujaamas kui eurexis – eurexi
kurss on 1:1170, lennujaam 1:1390…

A.

Jutustuse autor - Antti Haljak

Jutustuse autor – Antti Haljak


Comments are closed.

Recent Posts
Rullibaas Sotshi olümpia avamistseremoonial

Rullibaas Sotshi olümpia avamistseremoonial

16.02.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Seitsmendal veebruaril toimunud Sotši olümpiamängude avamisest võtsid osa kaks Rullibaasi liiget: Danila ja Lena. Ja mitte pealtvaatajatena, vaid osalejatena. Avamistseremoonia lõpetanud suurest rulluisushowst ja selleks ettevalmistamisest räägib lähemalt Danila ise. veel

4. Schänkel Tartu Rulli esimene võistluspäev on seljataga

18.01.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Juba neljandat aastat järjest Tartus, Eesti Maaülikooli spordihoones peetava Põhjamaade suurima siserulluisutamise võistluse Schänkel Tartu Rull avapäev on jäänud seljataha.... veel

Eesti võõrustab Põhja-Euroopa suurimat siserulluisutamise võistlust

Eesti võõrustab Põhja-Euroopa suurimat siserulluisutamise võistlust

14.01.2014  |  Kommentaarid välja lülitatud

Eesoleval nädalavahetusel, 18.-19. jaanuaril toimub Tartus üks Põhja-Euroopa suurimaid siserulluisutamise võistlusi 4. Schänkel Tartu Rull, kus osaleb ka möödunud aasta võitja, lätlane Roberts Pundurs. veel

Schänkel Tartu Rull stardib sel talvel taas

Schänkel Tartu Rull stardib sel talvel taas

26.10.2013  |  Kommentaarid välja lülitatud

Sel talvel (18.-19. jaanuaril) korraldab Rullibaas juba neljandat Schänkel Tartu Rulli. Üritus toimub jällegi Eesti Maaülikooli spordihoones, Tartus. veel